JAK PODRÓŻOWAĆ Z GARNITUREM, CZYLI KRÓTKO O TYM, JAK GO SPAKOWAĆ

JAK PODRÓŻOWAĆ Z GARNITUREM, CZYLI KRÓTKO O TYM, JAK GO SPAKOWAĆ

28-03-2022

JAK PODRÓŻOWAĆ Z GARNITUREM, CZYLI KRÓTKO O TYM, JAK GO SPAKOWAĆ

Jak to z podróżami bywa, trzeba się odpowiednio spakować, a jak wiadomo, spakowanie marynarki nie jest zbyt proste. Aczkolwiek da się to zrobić tak, by nasza marynarka nawet po długiej podróży nadal prezentowała się bardzo dobrze. Dlatego dziś postanowiłem sprzedać ci kilka moich sposobów na spakowanie garnituru w jak najbezpieczniejszy sposób.

 A jak to z podróżami bywa, trzeba się odpowiednio spakować, a jak wiadomo, spakowanie marynarki nie jest zbyt proste. Aczkolwiek da się to zrobić tak, by nasza marynarka nawet po długiej podróży nadal prezentowała się bardzo dobrze. Dlatego dziś postanowiłem sprzedać ci kilka moich sposobów na spakowanie garnituru w jak najbezpieczniejszy sposób.

Jak już wyżej wspominałem, raczej nieczęsto ostatnio podróżuje. Jeśli już to są to podróże krótkodystansowe, czy na przykład zabieram ze sobą ubrania na sesje zdjęciowe, co wiąże się, z tym że zabieram ze sobą stylizacje, by muc się później w nie przebrać, tak by nie pognieść ich w trakcie podróży. Każdy z was kto kiedykolwiek podróżował z marynarką, czy też garniturem wie, że dość ciężko jest go zapakować tak by po wyciągnięciu go z walizki, nadal wyglądał przynajmniej przyzwoicie. Na przewożenie marynarek jest sporo sposobów, jednak ja dzisiaj przedstawię ci te, z których sam najczęściej korzystam i które w moim przypadku doskonale się sprawdziły.

KLASYCZNY POKROWIEC 

Zwykle, jeśli gdzieś podróżuję, to zazwyczaj podróżuje samochodem czy też pociągiem. Wiec najczęściej zabieram ze sobą garnitur w zwykłym klasycznym pokrowcu, który możemy dostać do zakupu garnituru czy płaszcza w lepszych butikach z odzieżą. U mnie rozwiązywanie to świetnie się sprawdziło między innymi dlatego, że po pierwsze bez problemu unikniemy dużej ilości zagnieceń, a po drugie transportując garnitur w ten sposób, unikniemy również zabrudzeń i uszkodzeń mechanicznych.

Rozwiązanie to ma jednak kilka wad i jedną z nich, jest między innymi to, iż sposób ten nie jest zbyt wygodny, jeśli podróżujemy pociągiem. Po pierwsze garnituru w pokrowcu zajmuję dość sporo miejsca, a nawet jeśli złożymy go na pół to i tak nadal nie jest to zbyt wygodnie. Tym bardziej, gdy w trakcie podróży nie mam gdzie ów pokrowca powiesić. Ja zazwyczaj wieszałem pokrowiec na rączce od walizki lub też kładłem go na półkę w pociągu. Natomiast jeśli podróżuję samochodem to albo kładę garnitur na bagaże w bagażniku lub wieszam na haczyku nad tylnym siedzeniem. Natomiast z ręką na sercu podróżują w ten sposób, moja marynarka zawsze nadawała się do założenia bez uprzedniego prasowania.

POKROWIEC PODRÓŻNY 

Lepszą i bezpieczniejszą wersją, ale też i wygodniejszą jest przechowywanie garnituru w specjalnym pokrowcu podróżnym. Mimo iż ten sposób ma o wiele więcej zalet niż swój poprzednik, to jednak rzadko z niego korzystam. Podróżny pokrowiec na garnitur sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które często podróżują transportem lotniczy, ponieważ wiele linii lotniczych traktuję tego typu pokrowiec jako bagaż podręczny, co na przykład zmniejsza ryzyko zgubienia bagażu. Jednak przede wszystkim pokrowiec ten przez to, że jest wykonany z twardego tworzywa, które zabezpiecza nasz garnitur przed wygnieceniem w 95%.

Poza za tym niektóre modele podróżnych pokrowców posiadają również dodatkowe kieszenie na buty, koszule, czy nawet małą kosmetyczkę, dzięki czemu dodatkowa walizka w wielu przypadkach okaże się zbędna. Wadą tego rozwiązania jest niestety gabaryt takiego pokrowca, który do najmniejszych nie należy i często może być mało komfortowy podczas długich podróży. Ja z tego typu rozwiązania, skorzystałem raz. I o ile muszę przyznać, że owszem mój garnitur prawie w ogóle nie był pognieciony. To jednak wizja noszenia ze sobą tego gabarytu jakość niespecjalnie do mnie przemówiła.

WALIZKA 

Oczywiście garnitur, jak i samą marynarkę możemy również zapakować do walizki. Może ten sposób pakowania nie będzie aż tak dobry, jak poprzednie, ale sprawdza się w przypadku gdy na przykład ze względu na formę naszej podróży możemy pozwolić sobie jedynie na walizkę kabinową. Oczywiście najlepiej będzie wybrać walizki posiadające wewnątrz specjalny pokrowiec do przechowywania garnituru, bo i takie modele są dostępne na rynku. Oczywiście ten typ pokrowca nie będzie aż tak bezpieczny ja uprzednio wymieniane i marynarka może się na troszkę wygnieść. Natomiast zawsze jest to lepsza opcja niż jej poskładanej w walizce.